Döviz Kurlarının Paykasa Kart Fiyatlarına Etkisi Nedir?

Paykasa fiyatları

Özellikle son dönemlerde online alışverişlerde ya da oyunlarda kullanılmak üzere pek çok ön ödeme sanal kart sistemi ortaya çıkmıştır. Bu sanal kartlar sayesinde sadece Türkiye’de değil tüm dünya çapında anlaşmalı web siteleri üzerinden kısa süre içerisinde ve güvenle alışveriş yapılabilmektedir. Ön ödeme sanal kartlar içerisinde en popüler olanlardan birisi ise Paykasa Kart olarak karşımıza çıkmaktadır. İngiltere merkezli bu ön ödemeli kartı satın alan kullanıcılar, herhangi bir kişisel bilgi vermelerine gerek kalmadan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmektedir. Bunların yanı sıra Paykasa fiyatları ise güncel Euro kurundan etkilenmektedir. Peki, Euro kurunun Paykasa alım satım işlemleri üzerindeki etkisi nedir?

Paykasa fiyatları

Paykasa fiyatları

Euro Kurunun Paykasa Fiyatları Üzerindeki Etkisi

Paykasa, kredi kartı ve banka kartı gibi diğer ödeme sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha avantajlıdır. Çünkü Paykasa ile alışveriş sırasında paylaşılması gereken tek bilgi, Paykasa satın alma işlemi sırasında verilen PIN kodudur. Böylece kullanıcılar hackerlerin saldırılarına karşı korunmaktadır. 1 yıl içerisinde kullanılması gereken bu kartın limitleri ise 10€,15€, 20€, 50€, 100€, 150€, 200€, 250€ 500€ ve 1000€ arasında değişiklik göstermektedir.

Paykasa fiyatları üzerinde Euro kurunun etkisi olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Bu doğrultuda Paykasa alma ve bozdurma işlemleri arasında bazı değer kayıpları yaşanabilmektedir. Paykasa kurunun oluşmasının en önemli nedeni ise, Paykasa’ya yatırılmış olan para birimi ile bozdurulduğunda aktarılan para birimi arasındaki farktır. Yine Euro türünden alınan Paykasa Euro’ya çevrilmek istendiğinde de kur farkı nedeniyle daha düşük bir paraya dönüştürülebilmektedir.

Paykasa fiyatları

Paykasa fiyatları

Tüm bunların yanı sıra güncel döviz kurları bellidir ve Paykasa fiyatları belli bir alt seviyeye inebilir. Ancak bu seviyenin çok altında işlem yapan Paykasa firmalarından uzak durmalısınız. Aksi halde ciddi anlamda mağdur olabilir ve yaşadığınız sorunlar karşısında herhangi bir yetkili bulamayabilirsiniz. Bu doğrultuda sektörde deneyimli, uzun süredir hizmet sunan ve resmi bir Paykasa bayisi ile çalışmanız büyük önem taşımaktadır. Eğer siz de güvenli ve ucuz Paykasa satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, profesyonel bir firmadan hizmet almanın güvenini yaşayabilirsiniz.

Etiketler: