Paykasa Bozdurma Nedir? Nasıl Yapılır?

Paykasa bozdurma

Paykasa Kart olarak adlandırılan sanal kart, uluslararası alanla milyonlarca insan tarafından kullanılan online ödeme sistemidir. Bu sanal kartın kullanıcılar için sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajların başında da sağladığı yüksek güvenlik gelmektedir. Kredi kartları gibi kopyalanma ihtimali olmayan bu sanal kart sayesinde anlaşmalı alışveriş sitelerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Yine Paykasa kullanımı bütçenin üzerinde alışveriş yapmanın da önüne geçmektedir. Çünkü kullanıcılar €10, €15, €20, €25, €30, €50, €60, €70, €80, €100, €150, €200, €250, €500, €1000 gibi Paykasa limitleri arasından dilediklerini satın alarak harcamalarını kontrol altına alabilmektedir. Ayrıca dileyenler Paykasa bozdurma işlemi ile Paykasa Kart’ı nakitte de çevirebilirler.

Paykasa bozdurma

Paykasa bozdurma

Paykasa kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan birisi de Paykasa Kart’ın nasıl paraya çevrilebileceğidir. İşte Paykasa bozumu ile ilgili merak edilen her şey…

Paykasa Bozdurma İşlemleri

Paykasa bozdurma işlemi kullanıcıların talepleri ya da isteklerinin dışında gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Paykasa satın aldıktan sonra istek dışı bozdurma, genellikle PIN kodunun çalınması ya da kaybedilmesi nedeniyle gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların kendilerine verilen Paykasa PIN kodunu kaybetmeleri durumunda bozdurma işlemini talep etmeleri, kart içerisindeki parayı geri almalarını sağlamaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde yetkili Paykasa firması ile iletişime geçmektir. Aksi takdirde PIN çalınmışsa ve bu durum geç fark edilirse, PIN kodunu ele geçiren kişi kartı kullanabilir ve kart sahibi mağdur duruma düşebilir.

Paykasa bozumu sadece çalınma ya da kaybolma gibi durumlarda gerçekleştirilmez. Aynı zamanda kullanıcıların istekleri üzerine de Paykasa bozulabilir. Eğer kullanıcı Paykasa kodunu alışveriş için kullanmaktan vazgeçmiş ya da alışveriş sonrası kart içerisine belli miktarda para kalmış ise bu durumda parasını geri almayı talep edebilir.

Paykasa bozdurma

Paykasa bozdurma

Paykasa kodunun nakitte çevrilmesi için mutlaka yetkili Paykasa firmaları ile iletişime geçilmelidir. Eğer güvenmediğiniz bir firma ile iletişime geçtiyseniz ya da firmanın şüpheli hareketleri mevcut ise o site ile PIN kodunuzu kesinlikle paylaşmamalısınız. Eğer güvenilir bir Paykasa firması ile iletişime geçtiyseniz firma tarafından kartınızın içindeki bakiye Euro cinsinden kontrol edilecek ve karşılıklı mutabakatın sağlanmasının ardından TL çevrimi işlemi yapılarak kart içindeki bakiye belirttiğiniz hesap numarasına gönderilecektir.

 

Etiketler: ,