Paykasa Kart Kodu Kaç Kez Kullanılabilir?

Paykasa Kart

Paykasa, günümüzün en güvenli ve pratik ödeme yöntemlerinden birisidir. Ülkemizde ve dünyada pek çok alışveriş ve oyun sitesinde geçerli olan bu ön ödemeli kart, kullanıcı güvenliği sağlaması bakımından oldukça avantajlıdır. Çünkü Paykasa Kart kullanımı sırasında bireylerin herhangi bir kişisel bilgi ya da kart bilgisi paylaşmaları gerekmez. Alışverişler sırasında ödeme için girilmesi gereken tek bilgi, Paykasa satın alma işlemini sırasında kullanıcılara verilen 16 haneli dijital koddur.

Paykasa Kart

Paykasa Kart

Paykasa alım işlemi sırasında kullanıcılara verilen fiziksel bir kart değildir. Satın alma sonrasında kullanıcılara verilen ise 16 haneli PIN kodudur. Bu PIN kodunun belli bir kullanım sayısı bulunmaktadır. Peki, Paykasa PIN’inin kullanım süresi nedir ve kaç kez kullanılabilir?

Paykasa Kart Kodu Kaç Kez Kullanılır?

Paykasa Kart, güncel Euro kuru üzerinden işlem görmektedir. Bu doğrultuda Paykasa fiyatları da güncel kura göre değişiklik göstermektedir. Yine kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebilecekleri pek çok Paykasa limiti bulunmaktadır. Bu limitler arasında; 10€,15€, 20€, 50€, 100€, 150€, 200€, 250€ 500€ ve 1000€ da yer almaktadır.

Paykasa limit seçenekleri arasından ihtiyacınız olanını satın alarak hemen kullanabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, Paykasa tek kullanımlık bir karttır ve bakiye bittiğinde içine yeniden dolum yapılmaz. Alışveriş sonrasında kart içerisinde bakiye kaldıysa Paykasa bozdurma işlemi ile geri alabilirsiniz. Bunun için hemen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir, Paykasa PIN kodunuzu ve paranın aktarılacağı hesabı paylaşarak kalan bakiyeyi kısa süre içerisinde geri alabilirsiniz.

Paykasa PIN Kodunun Kullanım Süresi Nedir?

Paykasa Kart kullanımı ile ilgili bir diğer önemli ayrıntı ise kullanım süresidir. Paykasa’nın kullanım süresi 1 yıldır. Kullanıcılar bu süre içerisinde diledikleri zaman kart içerisindeki bakiyeyi kullanabilirler. Eğer bakiye bu süre içerisinde kullanılmayacaksa, mağdur olmamak için süre bitmeden Paykasa bozumu ile geri alınabilir.

Paykasa

Paykasa

Tüm bunların yanı sıra her Paykasa kodu kendine özgü ve benzersizdir. Bu sayede yüksek güvenlik sağlamaktadır. Fakat kod hemen kullanılmayacaksa güvenli bir yerde muhafaza edilmesi ve bir başkasıyla paylaşılmaması tavsiye edilir. Ayrıca Paykasa kodunun çalınması ya da kaybolması durumunda bir an önce bizimle iletişime geçmeniz ve kartınızı bozdurmanız yararınıza olacaktır.

Etiketler: , , ,