Paykasa Kod Güvenliği İçin Bunlara Dikkat Edin!

Paykasa Satın Alma

Kredi kartı ve banka kartı gibi ödeme yöntemleri ile alışveriş eden kullanıcıların yaşadıkları en önemli sıkıntıların başında bütçelerinin üzerinde alışveriş yapmaktır. Vakti geldiğinde kredi kartı borcunu ödeme konusunda sıkıntı çeken bireyler, bu nedenle ciddi sıkıntı yaşayabilmektedir. Ancak sanal kartlar ile bu durum sorun olmaktan çıkmıştır. Özellikle son dönemlerin popüler ödeme yöntemi Paykasa Kart sayesinde kullanıcılar harcama limitlerini önceden belirleyebilmekte ve böylece bütçe aşımının da önüne geçmektedir. Çünkü Paykasa 10€, 15€, 20€, 25€, 30€, 60€, 80€, 150€ ve 250€  gibi limitler ile satışa sunulmakta, kişiler bu limitler arasından dilediklerini satın alarak gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Ancak bu sanal kart ne kadar avantajlı bir ödeme yöntemi olsa da, Paykasa alımı sonrasında verilen kodun güvenliği oldukça önemlidir. Peki, Paykasa kod güvenliği için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Paykasa kod güvenliği

Paykasa kod güvenliği

Paykasa Kod Güvenliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paykasa satın alma işleminin ardından verilen PIN kodunun korunması adına dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. İşte bu noktalar ve daha fazlası…

Orijinali ile Aynı Görüntüye Sahip Web Sitelerinden Uzak Durun!

Özellikle son zamanlarda geliştirilmiş bir dolandırıcılık yöntemi ile orijinal sitelerin kaynak kodları ve benzer domain adları kullanarak orijinal siteler ile aynı görüntüye sahip web siteleri tasarlanmaktadır. Dolandırıcılar bu yöntem sayesinde kullanıcıların kişisel bilgilerini ve kullandıkları kartları PIN kodları ile ele geçirebilmektedir. Bu nedenle Paykasa kod güvenliği için, size verilen PIN kodunu kullandığınız sitenin orijinal site olduğundan emin olmalısınız.

Paykasa kod güvenliği

Paykasa kod güvenliği

Yine sitenin kopya site olup olmadığını anlamak ve güvende kalmak için siteyi dikkatlice gezmelisiniz. Çünkü sahte sitelerde genellikle ana sayfa kopyalanır ve geriye kalan sayfalar doğru şekilde açılmaz. Alışveriş yapmadan önce mutlaka bu detaya dikkat etmeniz tavsiye edilir.

PIN Kodunu Güvenli Bir Yerde Saklayın!

Paykasa geçerlilik süresi 1 yıldır. Yani size verilen kodu 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Paykasa satın alma işleminin ardından kartınızı hemen kullanmayacaksanız, kodu güvenli bir yerde saklamaya özen göstermelisiniz. Ancak Paykasa Kart kodunuzun başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir ve PIN kodunu bizimle paylaşarak Paykasa bozdurma işlemi ile bakiyenizin hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler: ,